طراحی برجی بزرگ و پیچ خورده با تقلید از DNA انسان

اگر داستان های باستان و عجایب هفتگانه دنیای قدیم را دنبال کنید، حتما تا کنون نام بابل و باغ های معلق آن را شنیده اید. اکنون قرار است یک باغ عمودی در هم تنیده جایگزین آنها شود. نتیجه ازدواج میان میکروبیولوژی و باغداری عمودی، باغ Agora است که اکنون در دست ساخت بوده و در آینده نزدیک در هم خواهد پیچید و به شکل یک مارپیچ دوبل تشدید شده، به گونه ای زیبا شکوفه خواهد داد.

این مجتمع مسکونی با تجهیز به یک جنگل زیبای عمودی قرار است در کنار زیبایی های منحصر به فرد، کارایی های فراوانی را هم داشته باشد. در حقیقت این ساختمان قرار است بهترین ساختمان طبیعت دوست موجود باشد. زیرا نه تنها زیبا است، بلکه جنگل سبز آن شامل باغ مرکبات، مزرعه سبزیجات، مزرعه گیاهان دارویی و معطر و همچنین یک سیستم تولید کود گیاهی و جمع آوری آب باران خواهد بود.

علاوه بر این، برج زیبای ما قرار است که بتواند بخشی از انرژی مورد نیازش را با نور خورشید تامین کند. همچنین بادگیرهای چرخان، سبک و براق آن اشعه خورشید را به سمت زیرزمین هدایت می کنند تا در آنجا هم نور کافی تامین شود.

تیم طراحی می گویند که ساختمان آنها «نه یک برج تک است و نه یک برج دوقلو» اما ترجیح می دهند آن را یک «دو برج مارپیچ که حول یک محور اصلی پیچیده اند» بدانند. این برج با شکل عجیب خود برای ساکنانش هم منظر و دیدگاه غیرمعمولی را فراهم می آورد. بسته به جایی که ایستاده باشید، منظر شما فرق کرده و با گردش درون ساختمان دید متفاوتی خواهید داشت.

قرار است این پروژه تا سال ۲۰۱۶ به پایان برسد و با چنین طراحی استادانه، پیچیده و مجموعه جذابی از گیاهان مطمئنا جذابیت خاص خود را خواهد داشت. شما یک آپارتمان در این باغ عمودی نمی خواهید؟

منبع : نارنجی

/ 0 نظر / 16 بازدید