شخصیت شناسی از روی نان

شخصیت شناسی از روی نان

 

"DeleAria Group www.delearia.com"

 


خیلی وقت ها یک نان خاص را دوست ندارید اما نداشتن فرصت برای ماندن در صف های نانوایی یا یک رژیم غذایی خاص شما را به سمت یک نان می برد؛ کم کم ذائقه تان هم تغییر کرده و یکی از طرفداران آن می شوید. اگر بخواهیم به تست هایی اعتماد کنیم که باتوجه به نان مورد علاقه تان شما را محک می زنند، باید بگوییم این تغییر ذائقه شما شخصیت تان را هم تغییر می دهد. در این شماره می خواهیم با توجه به نانی که دوست دارید و مصرف می کنید، از شخصیت شما بگوییم! اگر رژیم دارید و نان مصرف نمی کنید، حتما قبلا یک نان را به بقیه آنها ترجیح می داده اید، پس هنگام پاسخگویی، همان را مدنظر داشته باشید. قضاوت اینکه چقدر نان مصرفی تان به شخصیت شما نزدیک است با شماست!▪ نان جو : در فداکاری و صداقت شما شکی نیست ! این ۲ ویژگی در محیط کار از خصوصیات بارز و همیشگی شماست. برخی از روانشناسان می گویند: «حتی کشاورزانی که کاشت جو را ترجیح می دهند، نسبت به بقیه صادق تر و صمیمی ترند». شما فردی ساده، متواضع و فروتن هستید و این خصوصیات می تواند گویای این باشد که چرا دوستان تان همیشه و همه جا به شما اعتماد و اطمینان می کنند؛ همچنین شما سلیقه بسیار خوبی در انتخاب لباس دارید.
 


▪ نان باگت : همیشه به نوعی شیطنت های تان دیگران را به سوی شما می آورد! شیطنت و گاهی اوقات بازیگوشی که در چشمان تان موج می زند، همان چیزی است که شما را برای دیگران بسیار بامزه و بانمک می کند. شما فردی مهربان، شوخ طبع و خوش خوراک هستید، به هر حال عیب بزرگ شما زودرنجی تان است! دیگران زمان حرف زدن با شما، کاملا باید مراقب و مواظب رفتار و کلام شان باشند، چون شما زود ناراحت می شوید.
 


▪ نان قندی : به رغم بزله گویی گاهی اوقات خجالتی هستید اما سریع الانتقال بودن شما خصوصیت بارزی است که شما را مانند نان قندی نزد دیگران شیرین می کند! شما عاشق کشف چیزهای جدید و مخالف هستید! فردی بسیار خونسرد بوده و به ندرت عصبانی می شوید! از آزاد بودن و آزاد گشتن لذت می برید، هر چند در دوست یابی با احتیاط عمل می کنید.
 


▪ نان لواش : مهربان هستید و نمونه های مهربانی تان همیشه دهان به دهان میان دوستان و آشنایان می گردد، همچنین عاشق صلح، صفا و آرامش هستید و حتی دوست ندارید به شخصی که اشتباه کرده نامهربانی کنید! البته به همان نسبت نیز دوست دارید با شما چنین رفتاری شود. غیبت نمی کنید و بخشندگی و یک رو بودن از خصوصیات بارز شماست.
 


▪ نان های شوید، نعنا و. . . : شما هر جا باشید شادی و خوشحالی را برای دیگران به ارمغان آورده و مانند نان های مختلف با طعم های مختلف، هر روز شادی، تازگی و یک بو و طعم جدید را برای زندگی تان به همراه می آورید. شما رهبر گروه دوستان تان در مراحل مختلف هستید و به خوبی می توانید در زمان مورد نیاز آنها را راهنمایی کنید. از ریاکاری و دورویی بیزارید و از آن دوری کرده و در کارتان دقیق و سازماندهی شده عمل می کنید.
 


▪ نان تست : هر فشاری را به راحتی تحمل کرده و هرگونه جو سنگینی را تغییر می دهید. شما پر از رمز و راز هستید و حرف های تان با ایهام همراه است؛ بسیار شایسته و معقول هستید و همیشه دوست دارید به دیگران کمک کنید. از کسی کینه و دشمنی به دل نمی گیرید و از قهر و جدایی گریزانید. دوستان تان از دوستی با شما بسیار راضی بوده و خوشحال هستند.
 


● این تست چه مشکلی دارد؟

در مرحله اول، همان طور که در هفته های پیش برای تست هایی از این قبیل بیان کردیم، وقتی تستی سلیقه شما را در مورد چیزی می پرسد، باید همه انواع آن را شامل شود. مثل این تست که در مورد نان انتخابی شماست، در اینجا شما فقط نام تعدادی نان محدود را دارید که اگر کسی نان مورد علاقه اش در این گروه بندی نباشد، یعنی اینکه هیچ شخصیتی ندارد! شاید دسته بندی نان ها به گروه های بزرگ تر بتواند تست بهتری باشد مثلا گروه نان های سنتی، نان های محلی، نان های صنعتی، نان های فانتزی و. . . اینگونه می توان محدوده بیشتری را در تست جا داد. مسئله دیگر همان طور که در تست های قبلی هم مشاهده می شد، مبنای درست و پایه و اساس این تست هاست، همیشه جای سوال است که مثلا چرا کسی که نان لواش دوست دارد مهربان است! این یعنی اینکه اگر نان لواش دوست ندارید مهربان نیستید؟! یا نویسندگان تست چطور به این نتیجه رسیده اند که کسی که نان جو دوست دارد فداکار و باصداقت است؟ آیا واقعا تحقیقی هم صورت گرفته؟
 


در ادامه برای شما تستی داریم که میزان کنترل کنندگی شما را در جامعه و در برخورد با دیگران می سنجد؛ اینکه در یک جمع خانوادگی، کاری یا دوستانه چقدر کنترل کننده اوضاع و شرایط هستید؟ و نظرات و اعتقادات خود را به دیگران تحمیل کرده و سعی در کنترل کردن دیگران به طریقی که خود می خواهید دارید؛ بگذارید اول به تست پاسخ بدهید بعد از آن شرح بیشتری درباره این خصوصیت به شما می دهیم.
 


● چه امتیازی می گیرید؟

آیا تابه حال این شکایت را زیاد از همسرتان شنیده اید که «چقدر می خواهی همه چیز مطابق میل و سلیقه تو باشد؟ یا اینکه چقدر می خواهی خودت کنترل کننده همه چیز باشی؟» اگر به سوالات بالا پاسخ های بله بیشتر داده باشید، نمره شما بالاتر می رود و نمره بالاتر بیان کننده این است که شما فردی کنترل کننده هستید؛ خصوصیتی که در روابط می تواند بسیار سمی باشد.
 


اگر نمره بالایی گرفته اید، ممکن است همسر یا فرزندان رنجیده خاطری داشته باشید. چون ممکن است شما علاوه بر اتخاذ تصمیمات مهم مثل انتخاب محل زندگی، نوع ماشین یا موارد تربیتی بچه ها، در موارد پیش پا افتاده ای مانند فیلم سینمایی، نوع غذا، رنگ و مدل لباس نیز یک کنترل کننده به تمام معنا باشید.
 


شما تمایلی به تسلیم شدن در مقابل همسر یا بچه ها ندارید حتی اگر برای تان واضح باشد که طرف مقابل توانایی لازم را دارد تا از پس کارهای خود برآید. شک نداشته باشید که زندگی برای شما بسیار سخت است.
 


اگر نمره بالایی در این تست گرفته اید، احتمال زیادی وجود دارد که دیگران را همیشه از خود رنجیده خاطر کنید؛ اگر روش خود را تغییر ندهید، روابط نامطلوبی خواهید داشت. تمایل شدید شما به کنترل کنندگی، باعث می شود نسبت به عقاید و احساسات دیگران بی تفاوت باشید؛ شما حتی ممکن است مکالمات دیگران را نیز کنترل کنید، اگر متوجه وضعیت به وجود آمده نباشید ممکن است داشتن روابط گرم و محبت آمیز را قربانی خواسته تان برای کنترل شرایط کنید.
 


● چند نصیحت دوستانه


اگر نمره بالایی گرفته اید تغییر رویه کار آسانی نخواهد بود، نخستین قدم تلاش برای درک این مطلب است که تا چه حد تمایل شما برای کنترل کننده بودن، روابط تان را با دیگران تحت تاثیر قرار داده است.
 


با والدین، دوستان، همسر یا فرزندان تان روراست صحبت کرده و از آنها بخواهید احساسات خود را در مورد رفتار شما بیان کنند. از آنها بخواهید اجازه ندهند خشم شما، آنها را به وحشت بیندازد؛ بدانید انتقاد آنها باعث پافشاری شما در توجیه اعمال تان می شود. آرام و صبور باشید و به تمام آنچه می گویند گوش بدهید. وقتی برای تغییر آماده شدید از چیزهای کوچک شروع کنید. مثلا از دوست یا همسرتان بخواهید تا رستوران یا سینمایی را برای یک روز عصر انتخاب کنند و با شادمانی برنامه آنها را دنبال کنید؛ کمی عقایدتان را برای خودتان نگه دارید حتی اگر در حال انفجار برای گفتن باشید و برای مثال یک روز عصر کنترل کردن را کنار بگذارید.
 


اگر هم برای شما سخت است که کنترل کردن را کنار بگذارید، کار خودتان را انجام داده و اجازه دهید دیگران نیز کار خودشان را انجام دهند. ما هم می دانیم برای شما که همیشه یک کنترل کننده بوده اید، تغییر سخت خواهد بود و احتیاج به خود تنظیمی زیادی دارد اما نتایج آن عالی است. نه تنها زندگی شما سلامت بیشتری داشته و قلب شما از این همه فشار نجات خواهد یافت بلکه در می یابید هنگامی که روابط انسانی بر پایه درک و احترام متقابل استوار است، چقدر غنی است؛ پس تسلیم نشوید.

/ 0 نظر / 17 بازدید