زیباترین شگفتی های طبیعت

طبیعت الهام بخش شاعران، نقاشان، رویاپردازان و هنرمندان است. دست توانای طبیعت می تواند با خلق تالاب های زیبا، جنگل های اسرارآمیز، رودخانه های ژرف، صخره های سر به فلک کشیده و مناظر تماشایی، هوش و حواس بینندگان را برباید.

در ادامه به معرفی 15 منظره زیبا و شگفت انگیز در جهان می پردازیم.
سالاردو ییونی
گروه سرگرمی روزنه
گروه سرگرمی ROZANEH
سالاردو ییونی (Salar de Uyuni) یک دریاچه نمک واقع در ییونی در کشور بولیوی است. ییونی یک دهکده معمولی است که هیچ چیز شگفت انگیز و قابل توجهی ندارد، البته به استثنای این دریاچه زیبا که از آن به عنوان بزرگترین دریاچه نمک جهان یاد می شود. کریستال های شگفت انگیز نمک این منطقه، در تابستان گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. قدم زدن بر بر حجم عظیمی از نمک های خشکیده لذت و هیجان زیادی به همراه دارد. در زمستان و به دنبال بارش های آسمانی، این منطقه به یک آیینه صاف و صیقلی تبدیل می شود که می تواند از فلامینگوها نیز میزبانی کند.
دریاچه رتبا، سنگال
گروه سرگرمی ROZANEH
گروه سرگرمی روزنه
ربتا (Retba) یکی از عجیبترین و جالبترین دریاچه های روی کره زمین است که بیش از هر چیز رنگ صورتی آن، شگفتی محققان را به دنبال داشته است. پژوهشگران معتقدند رنگ توت فرنگی این دریاچه به دلیل فعالیت نوعی جلبک به نام Dunaliella salina است. در ساعات مختلف شبانه روز و در فصول چهارگانه سال، آب این دریاچه از ارغوانی کم رنگ به صورتی غلیظ تغییر پیدا می کند.
پریتو مورنو گلاسیر آرژانتین
www.ROZANEHONLINE.com
گروه سرگرمی روزنه
یخچال طبیعی پریتو مورنو گلاسیر (Perito Moreno Glacier) یکی از جادویی ترین نقاط جهان است که در پارک ملی لس گلاسیارس (Los Glaciares) واقع در جنوب آرژانتین واقع شده و دارای دیواره های یخی چند ده متری است. رنگ آبی این یخچال بزرگ، زیبا و در عین حال سوال برانگیز است.
آنتلوپ کنیون
www.ROZANEHONLINE.com
روزنه آنلاین
پارک طبیعی آنتلوپ کنیون (Antelope Canyon) واقع در ایالت آریزونا در آمریکا یکی از جاذبه های مطرح گردشگری است. نورپردازی های بسیاری زیبایی که با عبور نور آفتاب از صخره های فرسایش یافته این منطقه خلق می شود، بسیار تماشایی و رویایی است. آنتلوپ کنیون از دو بخش جدا از هم تشکیل شده است: قسمت بالایی که The Crack نام دارد و بخش جنوبی به نام The Corkscrew.
مزارع چای بهارات، مالزی
http://www.rozanehonline.com
www.ROZANEHONLINE.com
بهارات (Bharat) دومین تولیدکننده بزرگ چای در کامرون هایلندز (Cameron Highlands به معنای بلندی های کامرون) است. این منطقه سرسبز و مفرح یکی از مهمترین و بزرگترین مراکز تفریحی مالزی محسوب می شود و بازدید از آن، برای همه گردشگرانی که به مالزی می روند ضروری است. شما با رفتن به این منطقه هم می توانید از طریق گشت و گذار در مزارع سرسبز چای، جان خود را طراوت دهید و هم با نوشیدن جرعه ای از چای خوش طعم آن، لذت یک چای واقعی را بچشید!
آبفشان پرواز
گروه سرگرمی ROZANEH
گروه سرگرمی ROZANEH
آبفشان پرواز (Fly Geyser) یک چشمه آبگرم آتشفشانی زیبا در ایالت نوادا در آمریکاست که البته بشر نیز در ساخت آن دخالت داشته است و لذا کاملاً طبیعی نیست. در ابتدای قرن بیستم یک شرکت فعال در حوزه انرژی، در جستجوی آب برای حاصلخیز کردن این زمین بیابانی، این منطقه را حفاری کرد. چند دهه بعد، فوران آب از داخل این حفره ها به سطح آغاز شد. در طول سال ها انباشته شدن مواد معدنی در اطراف این آبفشان، یک تپه عجیب و غریب ایجاد کرده است. این تپه همچنان در حال بزرگ شدن است.
دریاچه Kelimutu Crater در اندونزی
گروه سرگرمی روزنه
www.ROZANEHONLINE.com
Kelimutu یک آتشفشان کوچک در جزیره فلورس است که طبیعت در آن سه دریاچه کوچک به وجود آورده است. این دریاچه ها به دلیل رنگ های متنوعی که دارند، جزو جاذبه های گردشگری اندونزی قرار دارند. دریاچه Tiwu Ata Mbupuبه رنگ آبی روشن است و دریاچه های Tiwu Nuwa Muri Koo Fai و Tiwu Ata Polo معمولاً رنگ های سبز و قرمز را پیش چشم گردشگران به نمایش می گذارند.
پارک طبیعی Sossusvlei در نامبیا
www.ROZANEHONLINE.com
www.ROZANEHONLINE.com
شما برای بازدید از نامبیا و تماشای پارک ملی حفاظت شده Naukluft دلایل زیادی دارید که یکی از مهمترین آنها پارک طبیعی Sossusvlei در کویر نامیب است. بادهای ساحلی این منطقه، بلندترین تپه های شنی جهان را تشکیل داده است. بهترین زمان برای رفتن به Sossusvlei به هنگام طلوع یا غروب آفتاب است. در این زمان ها دمای هوا قابل تحمل است و طبیعت رنگ های جادویی خود را به تصویر می کشد.
صخره پریکستولن
گروه سرگرمی ROZANEH
www.ROZANEHONLINE.com
این صخره یکی از معروف ترین و در عین حال دلهره آورترین جاذبه های گردشگری نروژ به شمار می رود. مساحت سطح بالای Preikestolen که تقریباً مسطح است، حدود 25 متر مربع است. این صخره 600 متر از سطح آبدره Lysefjord بالاتر است و گردشگران برای رفتن به لبه آن باید پنج کیلومتر پیاده روی کنند. البته مناظر بدیعی که آنجا می شود دید، ارزش دو روز صخره نوری را دارد!
تپه موج
http://www.rozanehonline.com
www.ROZANEHONLINE.com
موج (Wave) یک تپه فرسایشی شگفت آور در منطقه Coyote Buttes در یادبود ملی پرتگاه های ورمیلیون (Vermilion Cliffs National Monument) است که در ایالت آریزونا واقع شده است. رنگ های روشن و امواج حیرت انگیز سنگی این منطقه باعث شده گردشگران و عکاسان، فرصت بازدید از آنجا را از دست ندهند. صخره نوردی در این منطقه، هواداران بسیاری دارد.
چاله آبی بلیز
گروه سرگرمی ROZANEH
www.ROZANEHONLINE.com
این چاله زیبا و مسحور کننده، 400 متر طول و 145 متر عمق دارد. چاله آبی بلیز (Great Blue Hole) یکی از هیجان انگیزترین مکان های جهان برای شیرجه زدن است. ضمناً وجود انواع ماهی های عجیب و کمیاب، لاک پشت های غول پیکر و مرجان های تماشایی، بر جذابیت آن افزوده است.
پاموک کاله در ترکیه
گروه سرگرمی روزنه
www.ROZANEHONLINE.com
آب گرم معدنی پاموک کاله (Pamukkale) در استان دنیزلی در جنوب غربی ترکیه دارای سنگ آهک متخلخل است و آب روان باعث ته نشین شدن کانی ها در این منطقه شده است. آب این چشمه خواص درمانی دارد و برای معالجه برخی بیماری ها از جمله آسم، روماتیسم و نیز بیماری های پوست و چشم به کار می رود. این شگفتی طبیعی، قسمتی از شهر باستانی هایراپولیس (Hierapolis) محسوب می شود.
مزارع برنج یون نان
www.ROZANEHONLINE.com
گروه سرگرمی ROZANEH
یون نان (Yunnan) ایالتی است در جنوب چین. کشتزارهای پلکانی برنج منطقه Honghe Hani در این ایالت واقعاً تماشایی است. این منطقه در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این کشتزارها منطقه ای به وسعت 13190 هکتار را در بر می گیرد و مناظر عجیب آن به صورتی است که گویی توسط موجودات فضایی خلق شده است!
پارک ملی Lencois Maranhenses
گروه سرگرمی ROZANEH
گروه سرگرمی ROZANEH
واژه ها برای توصیف زیبایی این منطقه از جها نناتوان است. این پارک با مساحتی بالغ بر 1000 کیلومتر مربع از شن هایی کاملاً سفید و تالاب های فیروزه ای رنگ عمیق تشکیل شده است. فصل تابستان بهترین زمان برای بازدید از این منطقه است چرا که در این زمان تالاب های منطقه کاملاً پر از آب هستند و تپه های تشکیل یافته از ریگ های روان، یک منظره بستر مانند سفید رنگ را به نمایش می گذارد.
جشنواره لاله در وودبرن
روزنه آنلاین
گروه سرگرمی ROZANEH
جشنواره لاله فقط به منطقه بنلوکس (شامل کشورهای بلژیک، هلند و لوکزامبورگ) منحصر نیست بلکه از این نوع جشنواره ها به طور منظم در شمال آمریکا، به ویژه در شهرهایی که مردم آنجا دارای فرهنگ هلندی هستند، برگزار می شود. در فصل بهار، تپه های شهر وودبرن (Woodburn) واقع در ایالت اورگن در غرب آمریکا، به گونه ای مهندسی شده و با شکل و طرح چشم نواز، پر از لاله های رنگی می شود که بسیار دیدنی است.
باداب سورت
گروه سرگرمی روزنه
روزنه آنلاین
چشمه آب شور باداب سورت (Badab-e Surt) در کوه دماوند در ایران قرار گرفته است. این چشمه دارای سنگ آهک متخلخل تراورتن است و از این جهت بسیار شبیه پاموک کاله در ترکیه است. آب نمکی که در حوضچه های نارنجی، قرمز و زرد رنگ جمع می شود، دارای اثرات درمانی قابل توجهی است و به ویژه در معالجه روماتیسم و برخی بیماری های پوستی کاربرد دارد.
/ 1 نظر / 48 بازدید
حقدوست

[گل][گل][گل][گل] [گل] [گل][گل][گل] [گل] سلام و درود بر شما گرامی وبلاگ خوب و جالبی دارید. در ادامه راه موفق باشید. [گل] ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا(س)[گل]، برای مطالعه مطالب زیر دعوت شده‌‌اید: *************** [گل] تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) و سه جریان خواندنی: [گل] # علامه امینی و امام حضرت زهرا(س) # علامه امینی و فتوحات عمر # علامه امینی و اسلام امیرالمؤمنین(ع) *************** [گل] احادیث بسیار زیبای هفته [گل] # نفرین پیامبر بر آزار دهنده و قاتل فاطمه # بهترین زن در نگاه حضرت زهرا # خشنودی و غضب خدا در خشنودی و غضب فاطمه *************** [گل] جملات بسیار زیبا و خواندنی و قابل تأمّل [گل] ************** [گل] دعایی ناب از حضرت علی(ع) در نوروز برای دفع بلا در طول سال [گل] آداب و ادعیه پوشیدن لباس نو و تازه ************* ############################# ### هفته آینده منتظر مطلب «حرز شرف شمس» را باشید ### ############################# [گل] توصیه می‌‌‌کنم از باقی صفحات وبلاگ هم بازدید کنید. منتظر حضور و نظرات ارزشمند شما گرامی هستم www.bia2mofid.persianblog.ir [گل] [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل]