ارتباط شخصیت افراد و گروه خونی

 

 

ارتباط شخصیت افراد و گروه خونی

 

تا به‌حال به این موضوع اندیشیده اید که شاید گروه خونی افراد در شکل‌گیری شخصیت آنها موثر باشد؟

 

در بسیاری از کشورها از جمله کشور ژاپن مردم معتقدند که گروه خونی در شخصیت و موفقیت های شغلی نقش دارد و حتی هنگام ازدواج نیز به گروه خونی یکدیگر اهمیت می دهند.

 

در کشورهای غربی نیز معتقدند که گروه خونی افراد،شخصیت های آنها را متاثر می سازد و به این ترتیب تفاوت های افراد را تا حدودی به تفاوت های گروه خونی انها ارتباط می دهند.

 

جالب است بدانید که در جنگ جهانی دوم،ژاپن سربازان را طبق گروه خونی آنها در یک گردان دسته بندی می کرد.

 

این نظریه، در نهایت برای هر گروه خونی ویژگی های خاص آنرا تعیین می کند:

 

گروه خونی O

این یک گروه خونی کلی و اصیل است و افردی که این گروه خونی را دارند در سرتاسر جهان وجود دارند؛ به همین دلیل نیز اهدا کنندگان عمومی هستند، چرا که گروه های دیگر از آن مشتق می شوند.پس همه می توانند دریافت کننده آن باشند.

 

افرادی که این گروه خونی را دارند از نظر ویژگی های روانشناسی و شخصیتی افرادی اجتماعی و سالم بوده،تمایل به خوردن غذاهای گوشتی و میوه ها دارند و میل چندانی به گروه خلات ندارند. چنین افرادی می توانند سیاستمدار، وزیر، سرمایه گذار یا ورزشکار خوبی باشند.

 

 

گروه خونی A

گروه خونی بعدی گروه خونی A است که دومین رتبه را از نظر فراوانی به خود اختصاص می دهد.چنین گروه خونی در افرادی که در آسیا و خاور مینه زندگی می کنند،بیشتر دیده می شود،این افرد توانایی بیشتری با بیماریهای عفونی دارند.البته در مناطق مدیترانه ای نیز به اندازه منطقه هند و اروپایی گستردگی دارند. این افراد بیشتر به غلات و کمتر به گوشت علاقه دارند.

افرادی عموما خوشبین هستند و در کارهای گروهی سازمان دهنده،مطیع و در عین حال نیرومند هستند.انعطاف پذیر ،تودار و بدون اعمال خشونت هستند و برای کارهای حسابداری،امور مالی و اقتصادی، برنامه نویسی،مهندسی کامپیوتر و نویسندگی شایسته هستند،همچنین کتابداران خوبی نیز هستند.

 

 

 

گروه خونی B

 

افرادی که گروه خونی B دارند،علاقمند به محصولات لبنی و گوشتی هستند و به طور کلی به محصولات کشاورزی نیز تمایل دارند. در جنوب چین بسیاری از افراد دارای این گروه خونی هستند.این گونه افراد می توانند خود را با شرایط گوناگون وفق دهند.

 

افرادی رک ،حساس،دارای پشتکار،ناشکیبا و غیر قابل پیش بینی هستند. رازدار خوبی نیستند و نمیتوان اسرار خود را به آنها گفت.این افراد شایسته نویسندگی ،روزنامه نگاری ،هنر و کارهای فکری هستند و می توانند مجری یک برنامه تلویزیونی،یک بازیکن گلف و آرایشگر خوبی باشند.

 

 

 

گروه خونی AB

 

چنینی افرادی ویژگی های مابین گروه های خونی A و B را دارند و در اروپای شرقی بسیار دیده میشوند. به انواع غذاها گرایش دارند. در بیشتر شرایط و موقعیت های پیچیده، صحبت خود را به آرامی می گویند.

 

افرادی منطقی، حسابگر و صادق، محافظه کار و روراست هستند. اگر عصبانی شوند براحتی کسی را نمی بخشند. چنین افرادی برای مدیریت، قضاوت، نمایندگی ، کارمندی و کارفرمایی، هر دو مناسب هستند.بسیاری از آنها نیز ویژگی های لازم برای معلم بودن و تدریس را دارند.

 

البته مقایسه هایی نیز میان گروههای خونی گوناگون مطرح می شود.افرادی که گروه خونی O دارند علاقه بیشتری به تکروی و مشاغل مدیریتی از خود نشان می دهند و خواهان استقلالند،در حالی که افرادی با گروه خونی A تمایل به فعالیتهای گروهی دارند و از هماهنگی لذت بیشتری می برند.

 

 

 

نتیجه

 

بطور کلی گروههای خونی گوناگون موجب پرداختن یا مقاومت در برابر کارها شده، گروهی در برابر استرس وفشارهای روحی مقاوم تر و برخی حساس تر هستند و از آنجا که بسیاری از دانشمندان زیست شناسی نیز تحت تاثیر گروه خونی بر رفتار و کردار افراد را تایید می کنند، این مسئله بتازگی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و در بسیاری از کشورها بویژه کشورهای صنعتی برای پستهای اجرایی و مدیریتی، هنگام استخدام به نقش گروههای خونی اهمیت داده و بسیاری از جوانان بویژه خانمها نیز هنگام انتخاب همسر به گروه خونی طرف مقابل توجه می کنند تا از نظر پرداختن به کارهای گروهی، ترجیح دادن مکانهای شلوغ به تنهایی و جاهاهی خلوت و تحمل استرس، شخصی را که تناسب بیشتری با ویژگی های روحی خودشان دارند انتخاب کنند.

/ 0 نظر / 6 بازدید