کشف بزرگترین و گرانقیمت ترین الماس دنیا

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

معدنچیان شهر لسوتو موفق به کشف یکی از بزرگترین الماس هایی شدند که تا به حال در جهان کشف شده است. این سنگ 478 قیراطی توسط معدنچیان در معدن لتسنگ واقع در شهر لسوتو یافته شد و به گفته متخصصان این سنگ بیستمین سنگ جواهر بزرگی است که تا به حال یافته شده است.

به گفته شرکت Gem Diamonds این سنگ تراش نخورده که تا کنون اسمی برای آن انتخاب نشده است، قابلیت تبدیل به الماسی 150 قیراطی و تراش خورده را دارد که می توان آن را تا ده ها میلیون دلار به فروش رساند.

بررسی های اولیه بر روی این سنگ نشان می دهد که دارای رنگ و شفافیت عالی بوده و از الماس 105 قیراطی کوه نور که در حال حاضر قسمتی از تاج سلطنتی انگلستان را تشکیل میدهد نیز بزرگتر خواهد بود. اما به گفته متخصصان این سنگ در مقابل سنگ تراش خورده و 530 قیراطی Cullinan که ستاره بزرگ آفریقا نیز خوانده می شود، بسیار کوچک است.

الماس کوه نور یکی از بزرگترین الماسهای جهان است که توسط نادر شاه در سال 1738 میلادی به ایران آورده شد و پس از مرگ وی و در طی دوره های مختلف این الماس به هند بازگردانده شده و سپس توسط کمپانی هند شرقی به انگلستان منتقل شده و در سال 1877 میلادی رسما به قسمتی از اموال سلطنتی انگلستان تبدیل شد.

/ 0 نظر / 6 بازدید